Afrika Okulu 2018 Sertifika Programı

0

Başvuru Tarihi: 15-25 Ocak 2018

Program Tarihi: 03 Şubat 2018-24 Mart 2018 (Cumartesi Günleri, 14:00-18:00)

Yer: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi

PROGRAM DETAYI

Prof. Dr. Ahmet Kavas Hoca’nın koordinatörlüğünde 8 haftalık “Afrika Okulu” programı için ön kayıtlar “www.afrikaokulu.com” adresinden 15 Ocak-25 Ocak’ta alınmaktadır. Ön kayıttan sonra ise öğrencilere mülakat yapılarak kesin kayıtlar gerçekleştirilmektedir.

Seminerlere en fazla 100 öğrenci kaydı alınması planlanmaktadır. Eğitimler 03 Şubat 2018-24 Mart 2018 tarihleri arasında Cumartesi günleri Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde yapılacaktır. Seminerler arasında kahve arası verilecektir.

Seminerlerin bitiminde sınav yapılacak başarılı öğrencilere sertifika verilecektir.

PROGRAMIN AMACI

Dünyada ve ülkemizde genel olarak Afrika dendiğinde ya hiçbir şey canlanmamakta ya da olumsuz imajlar oluşmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden biri de dünyanın yüzölçümü ve nüfus bakımından en büyük ikinci kıtasının, topraklarının, madenlerinin vb. kaynaklarının büyük kısmının sömürgeciler tarafından kontrol edilmesi ve bu sömürgecilerin Afrika’yı kendi hâkimiyetlerinde tutmak için bilinçli olarak kötü göstermesi vardır.

Biz bu projemizde Afrika’nın tarihi, kültürü ve geleceğine yön verecek potansiyelleri incelemek ve farkındalık oluşturup Afrika üzerine çalışacak uzmanlık düzeyinde öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Ayrıntılı bilgiye afrikaokulu.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Share.

Yazar Hakkında

Yoruma Kapalı