Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi Programı (AFMED) Başlıyor…

0

Bu proje kapsamında Afrika’daki toplumsal algının şekillenmesinde önemli rol oynayan medya alanında, ülkemizle ilgili gelişmelerin milli menfaatlerimize uygun yayınlarla aktarılmasını ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) garantörlüğünde AFAM, AKEM ve AA partnerliğinde eğitim bazlı desteklenerek özel ve kamu medya kuruluşlarında istihdam edilebilecek insan kaynağının yetiştirilmesini teminen medya alanında eğitim almış yahut çalışmakta olan Afrikalı medya temsilcilerine yönelik medya eğitimleri verilmesi amaçlanmaktadır. Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi Programı (AFMED) ile Türkiye ve kıta ülkeleri arasında güçlü köprülerin inşa edilmesinin sağlanarak her iki hedef kitlenin toplumları arasındaki algı ve imajın müspet yönde güçlendirilmesi sağlanacaktır.

21 Ekim-12 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi programında, Afrika ülkelerinde medya alanındaki çalışmaların merkezi konumunda olan ve diğer Afrika ülkelerine kıyasla yapılacak çalışmalar açısından bölgesel etki doğurması daha olası görülen ülkelerdeki medya/iletişim bölümlerinden mezun olmuş yahut medya kuruluşlarında çalışmakta olan 20 katılımcının yer alacağı 3 hafta süreli bir medya eğitim programını kapsamaktadır. Programda yeni/eski medya, dijital medya, algı yönetimi dersleri, siyaset ve medya gibi teknik eğitimlerin yer aldığı 3 haftalık sürecek teorik ve pratik temelli eğitimlerin verilmesi planlanmıştır.

Afrika Medya Temsilcileri Eğitim Programı (AFMED) genel program süreci ve kapsamı hakkında ayrıntılı bilgi için bakınız.
Share.

Yazar Hakkında

Yoruma Kapalı